«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերություն. վստահորդակենտրոն իրավաբանական ծառայությունների նորարար էկոհամակարգ
STEMNEWS.am-ը շարունակում է «ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերություն. իրավաբանական նորարարության խաչմերուկում» հատուկ նախագիծը: Հատուկ նախագծի 10-րդ՝ ««ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերություն. վստահորդակենտրոն իրավաբանական ծառայությունների նորարար էկոհամակարգ» հոդվածում կներկայացնենք ընկերության կողմից ստեղծված իրավաբանական ծառայությունների նորարար էկոհամակարգը, որը հիմնված է վստահորդների կարիքների բացահայտման և դրանց արդյունավետ լուծումների առաջարկման վրա:
Համակողմանի մոտեցում
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունը ստեղծել է վստահորդակենտրոն իրավաբանական ծառայությունների էկոհամակարգ, որը միավորում է դասական իրավաբանական փորձառությունը, ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումները և անհատական մոտեցումը: Էկոհամակարգն ապահովում է ծառայությունների փոխկապակցվածությունը՝ վստահորդի խնդրի համակողմանի և արդյունավետ լուծման համար:
Իրավաբանական խորհրդատվություն, մասնագիտական կարծիք և իրավական աուդիտ
Ընկերության խորհրդատվական ծառայություններն իրենց մեջ ներառում են գործում առկա փաստաթղթերի խորը ուսումնասիրություն, խնդրի իրավական վերլուծություն և մանրամասն խորհրդատվության տրամադրում: Խորհրդատվությունն իրականացվում է ինչպես ընկերության գրասենյակում՝ համապատասխան ոլորտի իրավաբանների հետ նախօրոք պայմանավորվելով, այնպես էլ հեռախոսի միջոցով՝ հատուկ առանձնացված հեռախոսագծով և էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Ընկերությունը տրամադրում է նաև անկախ մասնագիտական կարծիք վստահորդի կողմից մատնանշած տարբեր հարցերի իրավական կարգավորման, դրանց լուծման եղանակների, առավել շահավետ ուղիների, հնարավոր ռիսկերի և դրանք նվազագույնի հասցնելու եղանակների վերաբերյալ: Իրավական կարծիք տրամադրվում է նաև իրավական ակտերի, պայմանագրերի, մրցութային առաջարկների և տնտեսական գործունեության այլ ասպեկտների վերաբերյալ:
Իրավական աուդիտի շրջանակում ընկերությունն իրականացնում է վստահորդի փաստաթղթերի, ներքին շրջանառության փաստաթղթերի, այդ թվում՝ անհատական և ներքին իրավական ակտերի, պայմանագրերի և այլ փաստաթղթերի իրավական ուսումնասիրություն: Աուդիտը հնարավորություն է տալիս հատուկ մեթոդների կիրառման միջոցով հայտնաբերել և վերացնել առկա խախտումները, դրանց լուծման ուղղությամբ առաջարկել ողջամիտ և կարճաժամկետ ծրագրեր, ապահովել գործունեության համապատասխանությունը ՀՀ օրենսդրությանը:
Կորպորատիվ իրավական սպասարկում
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունն առաջարկում է երկարաժամկետ համագործակցություն՝ ձգտելով խորությամբ հասկանալ վստահորդների խնդիրները և նվազագույնի հասցնել նրանց ժամանակային ու ֆինանսական ծախսերը: Վստահորդների իրավաբանական սպասարկումն իրականացվում է միասնական թիմով և ներառում է՝
- իրավական ռիսկերի գնահատում և նվազեցման առաջարկներ,
- ամենօրյա իրավաբանական խորհրդատվություն,
- ներքին փաստաթղթերի և պայմանագրերի նախագծում ու փորձաքննություն
- մասնակցություն բանակցություններում և քննարկումներում
- գործունեության և ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ իրավական կարծիքների տրամադրում։
Երկարաժամկետ սպասարկումը թույլ է տալիս պարզեցնել վստահորդի գործունեությունը և կառավարել ռիսկերը: Ընկերությունն առաջարկում է լուծումներ, որոնք միաժամանակ պաշտպանում են վստահորդի շահերը և նպաստում նրա գործարար համբավի ամրապնդմանը: Այս մոտեցումն ապահովում է բիզնեսի կայուն զարգացումը՝ սկսած ձևավորման փուլից:
Իրավական ներկայացուցչություն
Ընկերության իրավաբանները ներկայացնում են վստահորդների շահերը Հայաստանի Հանրապետության պետական մարմիններում, միջազգային և տեղական կազմակերպություններում։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվում վեճերի այլընտրանքային լուծման մեթոդներին՝ բանակցություններին և հաշտարարությանը, ինչը թույլ է տալիս խնայել ժամանակը և ռեսուրսները:
Իրավական ակտերի մշակում և փորձաքննություն
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունը վստահորդներին ծառայություններ է մատուցում իրավական տարբեր ակտերի (օրենքներ, որոշումներ, կանոնակարգեր) նախագծերի մշակման և առկա նախագծերի փորձաքննության ոլորտում: Ընկերության փորձագետները մշակում են իրավական ակտերի նախագծեր՝ համաձայն օրենսդրական տեխնիկայի կանոնների, իրականացնում են դրանց համապատասխանության փորձաքննություն ՀՀ օրենսդրությանը, միջազգային պայմանագրերին և իրավունքի նորմերին:
Ըստ պատվիրատուի ցանկության, կազմակերպվում են նաև իրավական ակտերի նախագծերի հանրային քննարկումներ՝ շահագրգիռ կողմերի ներգրավմամբ: Մշակվում և ներկայացվում են նաև օրենսդրական առաջարկությունների փաթեթներ՝ ուղղված վստահորդների գործունեության իրավական դաշտի բարելավմանը:
Իրավական կրթություն և զարգացում
Ընկերությունը կազմակերպում է մասնագիտական դասընթացներ իրավունքի տարբեր ոլորտներում: Հատուկ ուշադրություն է դարձվում գործնական հմտությունների զարգացմանը՝ դատավարական փաստաթղթերի կազմման, բանակցությունների վարման և իրավական ռազմավարության մշակման ուղղություններով:
Ամառային արձակուրդների ընթացքում ԲՈՒՀ-երի ուսանողների համար կազմակերպվում է ուսումնաարտադրական պրակտիկա որի շրջանակում մասնակիցները ստանում են տեսական գիտելիքներ և գործնական հմտություններ՝ մասնակցելով ընկերության ընթացիկ աշխատանքներին:
Տեխնոլոգիական լուծումներ
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունը ներդրել է ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ, որոնք բարձրացնում են ծառայությունների մատուցման արդյունավետությունը: Դրանք ներառում են՝
- փաստաթղթերի էլեկտրոնային համակարգ,
- հեռավար խորհրդատվության լուծումներ,
- գործերի կառավարման էլեկտրոնային համակարգ
- իրավական վերլուծության թվային գործիքներ,
- հաճախորդների հետ հաղորդակցման հիբրիդային համակարգ։
Տեխնոլոգիական լուծումները թույլ են տալիս ապահովել ծառայությունների մատուցման արագությունը, հասանելիությունը, թափանցիկությունը և արդյունավետությունը:
Զարգացման հեռանկարներ
Ընկերությունը շարունակաբար կատարելագործում է իր ծառայությունների էկոհամակարգը՝ ներդնելով նոր լուծումներ և ընդլայնելով միջազգային համագործակցությունը: Առաջիկայում նախատեսվում է՝

Юридическая компания «LEGAL ALLIANCE»: инновационная экосистема клиентоориентированных юридических услуг
STEMNEWS.am продолжает специальный проект «Юридическая компания LEGAL ALLIANCE: на перекрестке юридических инноваций». В 10-й статье специального проекта «Юридическая компания LEGAL ALLIANCE: инновационная экосистема клиентоориентированных юридических услуг» мы представим созданную компанией инновационную экосистему юридических услуг, основанную на выявлении потребностей клиентов и предложении эффективных решений.
Комплексный подход
Юридическая компания «LEGAL ALLIANCE» создала клиентоориентированную экосистему юридических услуг, объединяющую классический юридический опыт, современные технологические решения и индивидуальный подход. Экосистема обеспечивает взаимосвязанность услуг для комплексного и эффективного решения проблемы клиента.
Юридическая консультация, профессиональное мнение и правовой аудит
Консультационные услуги компании включают углубленное изучение документов по делу, правовой анализ проблемы и предоставление детальной консультации. Консультации проводятся как в офисе компании по предварительной договоренности с юристами соответствующей области, так и по телефону через специально выделенную телефонную линию и по электронной почте.
Компания также предоставляет независимое профессиональное мнение по правовому регулированию различных вопросов, указанных клиентом, способам их решения, наиболее выгодным путям, возможным рискам и способам их минимизации. Правовое заключение предоставляется также в отношении правовых актов, договоров, тендерных предложений и других аспектов хозяйственной деятельности.
В рамках правового аудита компания проводит правовое исследование документов клиента, документов внутреннего оборота, в том числе индивидуальных и внутренних правовых актов, договоров и других документов. Аудит позволяет с помощью применения специальных методов выявлять и устранять существующие нарушения, предлагать разумные и краткосрочные программы их решения, обеспечивать соответствие деятельности законодательству РА.
Корпоративное юридическое обслуживание
Юридическая компания «LEGAL ALLIANCE» предлагает долгосрочное сотрудничество, стремясь глубоко понять проблемы клиентов и минимизировать их временные и финансовые затраты. Юридическое обслуживание клиентов осуществляется единой командой и включает:
- оценку правовых рисков и предложения по их снижению,
- ежедневные юридические консультации,
- разработку и экспертизу внутренних документов и договоров
- участие в переговорах и обсуждениях
- предоставление правовых заключений по деятельности и инвестиционным программам.
Долгосрочное обслуживание позволяет упростить деятельность клиента и управлять рисками. Компания предлагает решения, которые одновременно защищают интересы клиента и способствуют укреплению его деловой репутации. Такой подход обеспечивает устойчивое развитие бизнеса с этапа формирования.
Юридическое представительство
Юристы компании представляют интересы клиентов в государственных органах Республики Армения, международных и местных организациях. Особое внимание уделяется альтернативным методам разрешения споров - переговорам и медиации, что позволяет экономить время и ресурсы.
Разработка и экспертиза правовых актов
Юридическая компания «LEGAL ALLIANCE» оказывает услуги клиентам в разработке проектов различных правовых актов (законов, решений, положений) и экспертизе существующих проектов. Эксперты компании разрабатывают проекты правовых актов согласно правилам законодательной техники, проводят экспертизу их соответствия законодательству РА, международным договорам и правовым нормам.
По желанию заказчика организуются также общественные обсуждения проектов правовых актов с привлечением заинтересованных сторон. Разрабатываются и представляются также пакеты законодательных предложений, направленных на улучшение правового поля деятельности клиентов.
Юридическое образование и развитие
Компания организует профессиональные курсы в различных областях права. Особое внимание уделяется развитию практических навыков в направлениях составления процессуальных документов, ведения переговоров и разработки правовой стратегии.
Во время летних каникул для студентов ВУЗов организуется учебно-производственная практика, в рамках которой участники получают теоретические знания и практические навыки, участвуя в текущей работе компании.
Технологические решения
Юридическая компания «LEGAL ALLIANCE» внедрила современные технологические решения, повышающие эффективность оказания услуг. Они включают:
- электронную систему документов,
- решения для удаленного консультирования,
- электронную систему управления делами,
- цифровые инструменты правового анализа,
- гибридную систему коммуникации с клиентами.
Технологические решения позволяют обеспечить скорость, доступность, прозрачность и эффективность оказания услуг.
Перспективы развития
Компания постоянно совершенствует свою экосистему услуг, внедряя новые решения и расширяя международное сотрудничество. В ближайшее время планируется: