«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերություն. վստահորդակենտրոն իրավաբանական ծառայությունների նորարար էկոհամակարգ
STEMNEWS.am-ը շարունակում է «ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերություն. իրավաբանական նորարարության խաչմերուկում» հատուկ նախագիծը: Հատուկ նախագծի 10-րդ՝ ««ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերություն. վստահորդակենտրոն իրավաբանական ծառայությունների նորարար էկոհամակարգ» հոդվածում կներկայացնենք ընկերության կողմից ստեղծված իրավաբանական ծառայությունների նորարար էկոհամակարգը, որը հիմնված է վստահորդների կարիքների բացահայտման և դրանց արդյունավետ լուծումների առաջարկման վրա:
Համակողմանի մոտեցում
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունը ստեղծել է վստահորդակենտրոն իրավաբանական ծառայությունների էկոհամակարգ, որը միավորում է դասական իրավաբանական փորձառությունը, ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումները և անհատական մոտեցումը: Էկոհամակարգն ապահովում է ծառայությունների փոխկապակցվածությունը՝ վստահորդի խնդրի համակողմանի և արդյունավետ լուծման համար:
Իրավաբանական խորհրդատվություն, մասնագիտական կարծիք և իրավական աուդիտ
Ընկերության խորհրդատվական ծառայություններն իրենց մեջ ներառում են գործում առկա փաստաթղթերի խորը ուսումնասիրություն, խնդրի իրավական վերլուծություն և մանրամասն խորհրդատվության տրամադրում: Խորհրդատվությունն իրականացվում է ինչպես ընկերության գրասենյակում՝ համապատասխան ոլորտի իրավաբանների հետ նախօրոք պայմանավորվելով, այնպես էլ հեռախոսի միջոցով՝ հատուկ առանձնացված հեռախոսագծով և էլեկտրոնային փոստի միջոցով:
Ընկերությունը տրամադրում է նաև անկախ մասնագիտական կարծիք վստահորդի կողմից մատնանշած տարբեր հարցերի իրավական կարգավորման, դրանց լուծման եղանակների, առավել շահավետ ուղիների, հնարավոր ռիսկերի և դրանք նվազագույնի հասցնելու եղանակների վերաբերյալ: Իրավական կարծիք տրամադրվում է նաև իրավական ակտերի, պայմանագրերի, մրցութային առաջարկների և տնտեսական գործունեության այլ ասպեկտների վերաբերյալ:
Իրավական աուդիտի շրջանակում ընկերությունն իրականացնում է վստահորդի փաստաթղթերի, ներքին շրջանառության փաստաթղթերի, այդ թվում՝ անհատական և ներքին իրավական ակտերի, պայմանագրերի և այլ փաստաթղթերի իրավական ուսումնասիրություն: Աուդիտը հնարավորություն է տալիս հատուկ մեթոդների կիրառման միջոցով հայտնաբերել և վերացնել առկա խախտումները, դրանց լուծման ուղղությամբ առաջարկել ողջամիտ և կարճաժամկետ ծրագրեր, ապահովել գործունեության համապատասխանությունը ՀՀ օրենսդրությանը:
Կորպորատիվ իրավական սպասարկում
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունն առաջարկում է երկարաժամկետ համագործակցություն՝ ձգտելով խորությամբ հասկանալ վստահորդների խնդիրները և նվազագույնի հասցնել նրանց ժամանակային ու ֆինանսական ծախսերը: Վստահորդների իրավաբանական սպասարկումն իրականացվում է միասնական թիմով և ներառում է՝
- իրավական ռիսկերի գնահատում և նվազեցման առաջարկներ,
- ամենօրյա իրավաբանական խորհրդատվություն,
- ներքին փաստաթղթերի և պայմանագրերի նախագծում ու փորձաքննություն
- մասնակցություն բանակցություններում և քննարկումներում
- գործունեության և ներդրումային ծրագրերի վերաբերյալ իրավական կարծիքների տրամադրում։
Երկարաժամկետ սպասարկումը թույլ է տալիս պարզեցնել վստահորդի գործունեությունը և կառավարել ռիսկերը: Ընկերությունն առաջարկում է լուծումներ, որոնք միաժամանակ պաշտպանում են վստահորդի շահերը և նպաստում նրա գործարար համբավի ամրապնդմանը: Այս մոտեցումն ապահովում է բիզնեսի կայուն զարգացումը՝ սկսած ձևավորման փուլից:
Իրավական ներկայացուցչություն
Ընկերության իրավաբանները ներկայացնում են վստահորդների շահերը Հայաստանի Հանրապետության պետական մարմիններում, միջազգային և տեղական կազմակերպություններում։ Հատուկ ուշադրություն է դարձվում վեճերի այլընտրանքային լուծման մեթոդներին՝ բանակցություններին և հաշտարարությանը, ինչը թույլ է տալիս խնայել ժամանակը և ռեսուրսները:
Իրավական ակտերի մշակում և փորձաքննություն
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունը վստահորդներին ծառայություններ է մատուցում իրավական տարբեր ակտերի (օրենքներ, որոշումներ, կանոնակարգեր) նախագծերի մշակման և առկա նախագծերի փորձաքննության ոլորտում: Ընկերության փորձագետները մշակում են իրավական ակտերի նախագծեր՝ համաձայն օրենսդրական տեխնիկայի կանոնների, իրականացնում են դրանց համապատասխանության փորձաքննություն ՀՀ օրենսդրությանը, միջազգային պայմանագրերին և իրավունքի նորմերին:
Ըստ պատվիրատուի ցանկության, կազմակերպվում են նաև իրավական ակտերի նախագծերի հանրային քննարկումներ՝ շահագրգիռ կողմերի ներգրավմամբ: Մշակվում և ներկայացվում են նաև օրենսդրական առաջարկությունների փաթեթներ՝ ուղղված վստահորդների գործունեության իրավական դաշտի բարելավմանը:
Իրավական կրթություն և զարգացում
Ընկերությունը կազմակերպում է մասնագիտական դասընթացներ իրավունքի տարբեր ոլորտներում: Հատուկ ուշադրություն է դարձվում գործնական հմտությունների զարգացմանը՝ դատավարական փաստաթղթերի կազմման, բանակցությունների վարման և իրավական ռազմավարության մշակման ուղղություններով:
Ամառային արձակուրդների ընթացքում ԲՈՒՀ-երի ուսանողների համար կազմակերպվում է ուսումնաարտադրական պրակտիկա որի շրջանակում մասնակիցները ստանում են տեսական գիտելիքներ և գործնական հմտություններ՝ մասնակցելով ընկերության ընթացիկ աշխատանքներին:
Տեխնոլոգիական լուծումներ
«ԼԻԳԼ ԸԼԱՅԸՆՍ» իրավաբանական ընկերությունը ներդրել է ժամանակակից տեխնոլոգիական լուծումներ, որոնք բարձրացնում են ծառայությունների մատուցման արդյունավետությունը: Դրանք ներառում են՝
- փաստաթղթերի էլեկտրոնային համակարգ,
- հեռավար խորհրդատվության լուծումներ,
- գործերի կառավարման էլեկտրոնային համակարգ
- իրավական վերլուծության թվային գործիքներ,
- հաճախորդների հետ հաղորդակցման հիբրիդային համակարգ։
Տեխնոլոգիական լուծումները թույլ են տալիս ապահովել ծառայությունների մատուցման արագությունը, հասանելիությունը, թափանցիկությունը և արդյունավետությունը:
Զարգացման հեռանկարներ
Ընկերությունը շարունակաբար կատարելագործում է իր ծառայությունների էկոհամակարգը՝ ներդնելով նոր լուծումներ և ընդլայնելով միջազգային համագործակցությունը: Առաջիկայում նախատեսվում է՝

"LEGAL ALLIANCE" law firm: an innovative ecosystem of client-centered legal services
STEMNEWS.am continues the special project "LEGAL ALLIANCE law firm: at the crossroads of legal innovation". In the 10th article of the special project, "LEGAL ALLIANCE law firm: an innovative ecosystem of client-centered legal services", we will present the innovative ecosystem of legal services created by the company, which is based on identifying clients' needs and offering effective solutions to them.
Comprehensive approach
"LEGAL ALLIANCE" law firm has created a client-centered ecosystem of legal services that combines classical legal expertise, modern technological solutions, and individual approach. The ecosystem ensures the interconnectedness of services for comprehensive and effective solution of the client's problem.
Legal consultation, professional opinion and legal audit
The company's consulting services include in-depth study of documents in the case, legal analysis of the problem, and provision of detailed consultation. Consultation is carried out both at the company's office by arranging appointments with lawyers of the relevant field, as well as by phone through a specially designated phone line and via email.
The company also provides independent professional opinion on legal regulations of various issues indicated by the client, their solutions, more beneficial ways, possible risks, and ways to minimize them. Legal opinion is also provided regarding legal acts, contracts, tender proposals, and other aspects of economic activity.
Within the framework of legal audit, the company conducts legal study of client's documents, internal circulation documents, including individual and internal legal acts, contracts, and other documents. The audit allows, through the application of special methods, to identify and eliminate existing violations, propose reasonable and short-term programs for their resolution, ensure compliance of activities with RA legislation.
Corporate legal service
"LEGAL ALLIANCE" law firm offers long-term cooperation, striving to deeply understand clients' problems and minimize their time and financial expenses. Clients' legal service is carried out by a unified team and includes:
• assessment of legal risks and reduction proposals,
• daily legal consultation,
• drafting and examination of internal documents and contracts
• participation in negotiations and discussions
• providing legal opinions on activities and investment programs.
Long-term service allows simplifying the client's activities and managing risks. The company offers solutions that simultaneously protect the client's interests and contribute to strengthening their business reputation. This approach ensures sustainable business development from the formation stage.
Legal representation
The company's lawyers represent clients' interests in state bodies of the Republic of Armenia, international and local organizations. Special attention is paid to alternative dispute resolution methods - negotiations and mediation, which allows saving time and resources.
Development and examination of legal acts
"LEGAL ALLIANCE" law firm provides services to clients in developing drafts of various legal acts (laws, decisions, regulations) and examining existing drafts. The company's experts develop drafts of legal acts according to legislative technique rules, conduct their compliance examination with RA legislation, international treaties, and legal norms.
According to the client's wish, public discussions of legal act drafts are also organized with the involvement of stakeholders. Legislative proposal packages are also developed and presented aimed at improving the legal framework of clients' activities.
Legal education and development
The company organizes professional courses in various fields of law. Special attention is paid to developing practical skills in the directions of procedural document preparation, conducting negotiations, and developing legal strategy.
During summer vacations, internships are organized for university students during which participants receive theoretical knowledge and practical skills by participating in the company's ongoing work.
Technological solutions
"LEGAL ALLIANCE" law firm has implemented modern technological solutions that increase the effectiveness of service delivery. These include:
• electronic document system,
• remote consultation solutions,
• electronic case management system,
• digital legal analysis tools,
• hybrid client communication system.
Technological solutions allow ensuring speed, accessibility, transparency, and effectiveness of service delivery.
Development prospects
The company continuously improves its service ecosystem by implementing new solutions and expanding international cooperation. In the near future, it is planned to: