Սարգիս Աղայանը՝ կլիմայի փոփոխության ազդեցությունը մակաբույծների տարածման և մարդու առողջության վրա
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ԳԱԱ Կենդանաբանության և հիդրոէկոլոգիայի գիտական կենտրոնի տնօրեն Սարգիս Աղայանի հետ:
Զրույցի ընթացքում Սարգիս Աղայանը պատմում է Կենտրոնի գլխավոր նպատակի և առաքելության, հետազոտական ուղղվածության և ոլորտների, ինչպես նաև անցկացրած և անցկացվող նշանակալի ծրագրերի մասին:
Աղայանը նշում է, թե ինչպես է կլիմայի փոփոխությունն ազդում մակաբույծների տարածման վրա, և ինչ կարևոր հետևանքներ կարող են լինել մարդու առողջության վրա, պատմում իր կատարած հետազոտությունների ամենահետաքրքիր և կարևոր բացահայտումների մասին:

Саргис Агаян: Влияние изменения климата на распространение паразитов и здоровье человека
Независимое профессиональное онлайн-издание Stemnews.am в рамках проекта «Научные центры Армении» побеседовал с Саргисом Агаяном, директором Научного центра зоологии и гидроэкологии Национальной академии наук, в рамках проекта "Научные центры Армении".
В ходе беседы Саргис Агаян рассказывает о главных целях и миссии Центра, направлениях и областях исследований, а также о значимых прошлых и текущих программах.
Агаян отмечает, как изменение климата влияет на распространение паразитов и какие важные последствия это может иметь для здоровья человека, делится самыми интересными и важными открытиями своих исследований.
#стемновости#новости#проекты#местное#наука#нан#саргисагаян#армянскаянаука#научныецентры#научныецентрыармении#наукавармении#паразиты#зоологияигидроэкология#изменениеклимата