Մարտահրավերներից մինչև նպատակներ. ԳԱԱ Մեխանիկայի ինստիտուտի տնօրենը՝ ոլորտի ներկայի և ապագայի մասին
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ՀՀ ԳԱԱ Մեխանիկայի ինստիտուտի տնօրեն Լիլիթ Դաշտոյանի հետ:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել մեխանիկայի ինստիտուտի գործունեության հիմնական ոլորտներին, նպատակներին և առաքելությանը:
Լիլիթ Դաշտոյանը նշել է նաև, թե ինչ մարտահրավերների և խնդիրների առջև է կանգնած ինստիտուտն այսօր, և ինչպես են դրանք ազդում գիտական աշխատանքների արդյունավետության վրա:
#ստեմնյուզ#նորություններ#նախագծեր#տեղական#գիտություն#հայաստանիգիտություն#հայկականգիտականկենտրոններ#հայաստանիգիտությանօջախները#հայգիտություն#գաա#մեխանիկայիինստիտուտ#լիլիթդաշտոյան

От вызовов к целям: директор Института механики НАН о настоящем и будущем отрасли
Профессиональное онлайн-издание Stemnews.am в рамках проекта «Научные центры Армении» побеседовало с  директором Института механики НАН РА Лилит Даштоян.
В ходе беседы был рассмотрен вопрос об основных направлениях деятельности, целях и миссии Института механики.
Лилит Даштоян также отметила, с какими вызовами и проблемами сталкивается институт сегодня, и как они влияют на эффективность научной работы.
Узнать больше об этих и других интересных темахможно в интервью.
#стемновости#новости#местное#проекты#наука#наукаармении#наукавармении#армянскаянаука#научныецентры#научныецентрыармении#нан#институтмеханики#лилитдаштоян