Մարտահրավերներից մինչև նպատակներ. ԳԱԱ Մեխանիկայի ինստիտուտի տնօրենը՝ ոլորտի ներկայի և ապագայի մասին
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ՀՀ ԳԱԱ Մեխանիկայի ինստիտուտի տնօրեն Լիլիթ Դաշտոյանի հետ:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է եղել մեխանիկայի ինստիտուտի գործունեության հիմնական ոլորտներին, նպատակներին և առաքելությանը:
Լիլիթ Դաշտոյանը նշել է նաև, թե ինչ մարտահրավերների և խնդիրների առջև է կանգնած ինստիտուտն այսօր, և ինչպես են դրանք ազդում գիտական աշխատանքների արդյունավետության վրա:
#ստեմնյուզ#նորություններ#նախագծեր#տեղական#գիտություն#հայաստանիգիտություն#հայկականգիտականկենտրոններ#հայաստանիգիտությանօջախները#հայգիտություն#գաա#մեխանիկայիինստիտուտ#լիլիթդաշտոյան

From Challenges to Goals: The Director of the NAS Institute of Mechanics about the Present and Future of the Field
The professional online media outlet Stemnews.am, within the framework of the "Science Centers of Armenia" project, had a conversationwith Lilit Dashtoyan, Director of the Institute of Mechanics of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
During the conversation, the main areas of activity, goals, and mission of the Institute of Mechanics were discussed.
Lilit Dashtoyan also noted what challenges and problems the institute faces today, and how these affect the effectiveness of scientific work.