Գիտության սահմաններն ընդլայնելով. զրույց ԳԱԱ Օրբելու անվան ֆիզիոլոգիայի ինստիտուտի տնօրեն Նաիրա Այվազյանի հետ
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ՀՀ ԳԱԱ Լ.Ա. Օրբելու անվան ֆիզիոլոգիայի ինստիտուտի տնօրեն Նաիրա Այվազյանի հետ:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձել ենք ինստիտուտի գլխավոր առաքելությանը, հիմնական հետազոտական ուղղություններին և վերջին տարիների կարևորագույն գիտական հաջողություններին:
Նաիրա Այվազյանը ներկայացրել է, թե ինչ լաբորատորիաներ են այսօր գործում ինստիտուտում և թե ինչ ներդրում ունեն դրանք Հայաստանի գիտության զարգացման գործում:

Expanding the Boundaries of Science: A Conversation with Naira Ayvazyan, Director of the Orbeli Institute of Physiology of the National Academy of Sciences
The professional online media outlet Stemnews.am, within the framework of the "Science Centers of Armenia" project, had a conversation with Naira Ayvazyan, Director of the L.A. Orbeli Institute of Physiology of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
During the conversation, we discussed the main mission of the institute, its primary research directions, and the most significant scientific achievements of recent years.
Naira Ayvazyan presented the laboratories currently operating in the institute and their contributions to the development of science in Armenia.