Գիտության սահմաններն ընդլայնելով. զրույց ԳԱԱ Օրբելու անվան ֆիզիոլոգիայի ինստիտուտի տնօրեն Նաիրա Այվազյանի հետ
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ՀՀ ԳԱԱ Լ.Ա. Օրբելու անվան ֆիզիոլոգիայի ինստիտուտի տնօրեն Նաիրա Այվազյանի հետ:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձել ենք ինստիտուտի գլխավոր առաքելությանը, հիմնական հետազոտական ուղղություններին և վերջին տարիների կարևորագույն գիտական հաջողություններին:
Նաիրա Այվազյանը ներկայացրել է, թե ինչ լաբորատորիաներ են այսօր գործում ինստիտուտում և թե ինչ ներդրում ունեն դրանք Հայաստանի գիտության զարգացման գործում:

Расширяя границы науки: беседа с директором Института физиологии имени Орбели НАН Наирой Айвазян
Профессиональное онлайн-издание Stemnews.am в рамках проекта «Научные центры Армении» побеседовало с Наирой Айвазян, директором Института физиологии имени Л.А. Орбели Национальной академии наук Республики Армения.
В ходе беседы мы обсудили основную миссию института, главные направления исследований и важнейшие научные достижения последних лет.
Наира Айвазян представила лаборатории, которые сегодня функционируют в институте, и их вклад в развитие науки Армении.
#стемновости#новости#местное#наука#проекты#нан#научныецентрыармении#наукавармении#научныецентры#армянскаянаука#наираайвазян#нанинституторбели#нанинститутфизиологии