Գիտական նախագծերից մինչև ոլորտի խնդիրներ. հարցազրույց ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի կենտրոնի տնօրենի տեղակալի հետ
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ՀՀ ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի գիտատեխնոլոգիական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Ռոբերտ Հակոբյանի հետ։
Զրույցի ընթացքում Ռոբերտ Հակոբյանը ներկայացրել է Կենտրոնի հիմնական առաքելությունն ու դերը Հայաստանի գիտական համակարգում, խոսել է օրգանական և դեղագործական քիմիայի այն հիմնական ուղղությունների մասին, որոնք ուսումնասիրվում են Կենտրոնում։ Նշելով վերջին տարիներին իրականացված կարևոր գիտական նախագծերը՝ Ռոբերտ Հակոբյանը նաև անդրադարձել է այն հիմնական խնդիրներին և մարտահրավերներին, որոնց բախվում են գիտնականները տարիների ընթացքում։

From Scientific Projects to Industry Challenges: Interview with the Deputy Director of the Center for Organic and Pharmaceutical Chemistry of NAS
The professional online media outlet Stemnews.am, within the framework of the "Science Centers of Armenia" project, had a conversation with Robert Hakobyan, Deputy Director of the Scientific and Technological Center for Organic and Pharmaceutical Chemistry of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia.
During the conversation, Robert Hakobyan presented the Center's main mission and role in Armenia's scientific system and discussed the primary directions of organic and pharmaceutical chemistry being studied at the Center. Noting the important scientific projects implemented in recent years, Robert Hakobyan also addressed the main problems and challenges that scientists have faced over the years.