Գիտական նախագծերից մինչև ոլորտի խնդիրներ. հարցազրույց ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի կենտրոնի տնօրենի տեղակալի հետ
Stemnews.am մասնագիտական առցանց մեդիան «Հայաստանի գիտության օջախները» նախագծի շրջանակներում զրուցել է ՀՀ ԳԱԱ Օրգանական և դեղագործական քիմիայի գիտատեխնոլոգիական կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Ռոբերտ Հակոբյանի հետ։
Զրույցի ընթացքում Ռոբերտ Հակոբյանը ներկայացրել է Կենտրոնի հիմնական առաքելությունն ու դերը Հայաստանի գիտական համակարգում, խոսել է օրգանական և դեղագործական քիմիայի այն հիմնական ուղղությունների մասին, որոնք ուսումնասիրվում են Կենտրոնում։ Նշելով վերջին տարիներին իրականացված կարևոր գիտական նախագծերը՝ Ռոբերտ Հակոբյանը նաև անդրադարձել է այն հիմնական խնդիրներին և մարտահրավերներին, որոնց բախվում են գիտնականները տարիների ընթացքում։

От научных проектов до отраслевых проблем: интервью с заместителем директора Центра органической и фармацевтической химии НАН
Профессиональное онлайн-издание Stemnews.am в рамках проекта «Научные центры Армении» побеседовало с Робертом Акопяном, заместителем директора Научно-технологического центра органической и фармацевтической химии Национальной академии наук Республики Армения.
В ходе беседы Роберт Акопян представил основную миссию и роль Центра в научной системе Армении, рассказал об основных направлениях органической и фармацевтической химии, изучаемых в Центре. Отметив важные научные проекты, реализованные в последние годы, Роберт Акопян также затронул основные проблемы и вызовы, с которыми ученые сталкивались на протяжении многих лет.
#стемновости#новости#местное#наука#наукаармении#армянскаянаука#научныецентрыармении#наукавармении#научныецентры#нан#нанорганическаяфармацевтическаяхимия#робертакопян#органическаяфармацевтическаяхимия